Sıkça Sorulan Sorular

Sigorta neye yarar?

Sigorta, risklerin gerçekleşmesi durumunda zararın karşılanmasını sağlar. Sigorta sisteminde katılımcı ne kadar fazla olursa, risk daha fazla kişi ile paylaşıldığından zarar da doğal olarak azalır. Yani sigorta sistemine dahil olan herkes, aslında birbirinin zararını öder. Böylece kimse tek seferde büyük meblağlar ödemek zorunda kalmaz.

Neden sigorta yaptırmalıyım?

Sigorta yaptırmak hem can hem de mal güvenliğinizi koruma altına almanızı sağlar. Oluşabilecek risk durumlarına göre farklı branşlarda sigorta çeşitleri vardır; aracınız için kasko ve trafik sigortası, sağlığınız için sağlık sigortası, eviniz ve eşyalarınız için konut sigortası gibi farklı alanlarda bütçenizi koruma altına alabilirsiniz. Sigorta yaptırmanın önemi, risklere karşı güvence altında olmanızdır.

Ne tip sigortalar ile ilgili Kositaş ile görüşmeliyim?

Sigorta çeşitleri farklı risk gruplarına göre ayrılmaktadır. Bireysel ve kurumsal olarak hazırlanan en yaygın sigorta türleri ile işyerinizi, evinizi, araçlarınızı, projelerinizi ve sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz. Sigortalar hakkında daha detaylı bilgi için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Broker ile acente arasındaki fark nedir?

Sigorta Brokeri acenteden farklı olarak Türkiye’de faaliyet gösteren tüm sigorta şirketlerinden teklif almaya ve poliçe düzenlemeye yetkilidir. Bu sebeple de sigorta şirketinin değil, müşterinin temsilcisidir.

Teklif vermeden çok soru soruyor musunuz?

Çalıştığımız her bir sigorta şirketinin teklif verebilmek adına farklı soruları olabiliyor ve verilen cevaplara göre indirim, fiyat farkı ya da teminat kapsam farkı oluşabiliyor. Farklı sigorta şirketlerinin fiyat hesaplamasında kullandığı tüm soruları sizlere soruyoruz ve böylelikle, size en uygun teklif ve poliçeleri sunuyoruz.

Hangi sigorta şirketleri ile çalışıyorsunuz?

Türkiye'nin önde gelen en önemli sigorta şirketleri ile çalışıyoruz. Bunlar arasında Aksigorta, Allianz Sigorta, Anadolu Sigorta, AXA Sigorta, Bupa Acıbadem Sigorta, Chubb Sigorta, Doğa Sigorta, Generali Sigorta, Groupama Sigorta, Gulf Sigorta, HDİ Sigorta, Mapfre Sigorta, Ray Sigorta, Sompo Sigorta, Türk Nippon Sigorta, Türkiye Sigorta, Quick Sigorta, Unico Sigorta ve Zurich Sigorta gibi şirketlerle aktif işbirliğimiz söz konusu.

Reasürans nedir?

Sigorta edilmiş riskin, belli bir kısmının veya tamamının yeniden sigorta edilmesidir. Sigorta şirketleri, teminat verdikleri rizikolarda büyük hasarların aynı zamana gelme ihtimaline karşı, hasar ödemelerinde zorlanmamak için reasürans (mükerrer sigorta) yaptırır.