Grup Emeklilik Sigortası

Grup Emeklilik sayesinde çalışanlarınızın geleceğini garanti altına alın!

Kositaş Sigorta ile güvendesiniz!

Grup Emeklilik Sigortası

Grup Emeklilik sözleşmesi, kurumunuz ve çalışanlarınız için avantajlı koşullar sunan bireysel emeklilik planıdır. İşyerindeki verimliliği, motivasyonu ve kalıcılığı sağlayarak çalışanın ve işverenin karşılıklı olarak memnuniyetini artırır. Çalışanlarınızı bu sisteme dahil ederek ilerleyen yaşlarda ek emeklilik geliri elde etmelerine imkan tanıyın!

Şirketler için destek ve çözümler Kositaş Sigorta’da!

Kositaş Sigorta olarak teklif aşamasından itibaren, poliçe düzenleme ve takibine, tüm evrelerde müşterilerimizi sigorta şirketleri nezdinde tecrübelerimiz ve birikimimiz ışığında en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz.

Neleri Kapsar?

Card image cap
Nedir?

Çalışma hayatı boyunca düzenli olarak yapılan ödemelerle emeklilik döneminin giderlerini karşılamaya yönelik verimli ve güvenli alanlarda değerlendirilen bir birikim oluşturulmasına olanak sağlayan bir sistemdir.

Card image cap
Faydası Nedir?

Çalışırken sahip olduğunuz hayat standartlarınızı, ileride emekli maaşı ile devam ettirmeniz mümkün olmayabilir. Bu ihtiyacınızı karşılamak için BES devreye girer. Zorunlu sosyal güvenlik sisteminin alternatifi değil tamamlayıcısı olan BES; emeklilik döneminizde size ek gelir sağlayarak gelir seviyenizi artırır. Ayrıca sisteme yatırdığınız her katkı payının %25’i kadar tutar devlet katkısı olarak hesabınıza eklenir.

Card image cap
Kimler Faydalanabilir?

Fiil ehliyetine sahip herkes BES’e katılabilir. Türk Medeni Kanunu’na göre ayırt etme gücüne sahip ve kısıtlı olmayan 18 yaşını doldurmuş kişilerin fiil ehliyeti vardır.

Card image cap
Sistemden Nasıl Emekli Olunur?

Katılımcı sisteme giriş tarihinden itibaren en az 10 yıl sistemde bulunmak koşulu ve 56 yaşını tamamladıktan sonra emekliliğe hak kazanır. Emekliliğe hak kazandıktan sonra birikimlerinin tamamını alıp sistemden ayrılmak ya da bir kısmını alarak kalan bölümü ya da tümünü "programlı geri ödeme" yani emekli maaşı olarak almak mümkündür.

Ücretsiz Hizmetler ve Avantajlar

Bu sigorta ürününe ait hizmet ve avantajları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Sigortacılık mevzuatı kapsamındaki kanunlar, yönetmelikler, genelge ve tebliğlere aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Herhangi bir soru işaretiniz olması durumunda, bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kanunlar

TEKLİF Mİ GEREKİYOR?

Hiç zaman kaybetmeden iletişim bilgilerinizi bize yollayın ve kısa süre içinde size dönüp, tekliflerimizi sunalım.


Bu sayfada yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya açıklama vermek amacıyla yayınlanmış olup, poliçede yer alan teminat kapsamları için poliçenizin genel ve özel şartlarının okunması tavsiye edilir.