Devlet Destekli Alacaklı Sigortası

KOBİ’lerin alacakları şimdi garanti altında!


Hızlı ve detaylı şekilde teklif verelim.

TEKLİF AL
Kositaş Sigorta ile güvence altındasınız!

Devlet Destekli Alacaklı Sigortası

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından KOBİ’lerin alacaklarını tahsil edememeleri durumunda alacaklarının önemli bir kısmı, milli bir sistem olan Devlet Destekli Alacak Sigortası Havuzu tarafından karşılanır.

Şirketiniz için destek ve çözümler Kositaş Sigorta’da!

Kositaş Sigorta olarak teklif aşamasından itibaren, poliçe düzenleme ve takibine, tüm evrelerde müşterilerimizi sigorta şirketleri nezdinde tecrübelerimiz ve birikimimiz ışığında en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz.

Neleri Kapsar?

Card image cap
Vadeli Satışlar

KOBİ’lerin 120, 180, 240 ve 360 güne kadar olan vadeli satışları garanti altına alınır. Açık hesap, Peşin, kredi kartlı, banka teminatı altında olmayan satışlar, çek ve senet ile yapılan satışlar, vadeli faturalı satışlar, tüzel kişiliklere (şahıs şirketi, adi ortaklık, vb.) yapılan satışlar teminat altındadır.

Card image cap
Kimin İçin?

En az 2 yıl geçmişi olan, vergi ve SGK borcu olmayan, risk değerlendirme kriterlerini sağlayan, basit usul dışında vergi mükellefi olan ve bir önceki mali yılda yurtiçi satışlardan elde ettiği cirosunun 125 milyon TL az olan; küçük ve orta büyüklükteki şirketler için Devlet Destekli Alacak Sigortası sunulur.

Card image cap
Prim Hesabı

Prim hesaplanmasında Alacak Sigortası talebinde bulunan işletmenin son mali yılda vadeli satışından elde ettiği cirosu esas alınır. Net prim ve azami tazminat tutarı vadeli satışlardan elde edilen ciro esas alınmak suretiyle aşağıdaki tablo kullanılarak hesaplanır.

Tabloya ulaşmak için tıklayınız.

Card image cap
Risk Değerlendirme

Bu sigorta kapsamında teminat verilecek alıcılara ilişikin risk değerlendirmesinde, sigorta talebinde bulunan işletmenin vadeli satışlardan elde ettiği cirosunun en az %50’sini oluşturan ve ciro büyüklüğüne göre büyükten küçüğe doğru sıralanan alıcıları dikkate alınır. Risk değerlendirmesi sonucunda, bu alıcılardan her birine 1 (en düşük riskli) ile 6 (en yüksek riskli) arasında skor verilir.

Ücretsiz Hizmetler ve Avantajlar

Bu sigorta ürününe ait hizmet ve avantajları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Sigortacılık mevzuatı kapsamında bu ürüne ait genel şartları aşağıda bulabilirsiniz. Herhangi bir soru işaretiniz olması durumunda, bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kredi Sigortası Genel Şartları

TEKLİF Mİ GEREKİYOR?

Hiç zaman kaybetmeden iletişim bilgilerinizi bize yollayın ve kısa süre içinde size dönüp, tekliflerimizi sunalım.


Bu sayfada yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya açıklama vermek amacıyla yayınlanmış olup, poliçede yer alan teminat kapsamları için poliçenizin genel ve özel şartlarının okunması tavsiye edilir.